Chillin' with a coffee

Igazság ligája kritika

A Wonder Woman sikere után nagyon vártam az új DC filmet, de mégis félve ültem be a moziba. ” Imádom a szuperhősös filmeket, de nembiztos, hogy egy ilyen mindenféle lényekkel teli, inváziós filmet szeretni fogok…” – gondoltam.  Félreértés ne essék, véleményem szerint egy jó film lett, mégsem az igazi. A WW-t nehéz lett volna túlszárnyalnia a filmnek, így hát nem is sikerült neki, de végre megkaptuk a választ arra a kérdésre, hogy miért húzza mindenki a száját Superman-re. A továbbiakban spoileresen folytatom. 

Nézzük csak akkor meg a történet alapját. 5 hős, akik igazából nem hősök, összeállnak, majd hősök lesznek. Nagyjából ennyi, hiszen valójában senkit sem az érdekelt, hogy kivel küzdenek és hogy az honnan jött, hanem az, hogy legyőzik-e a gonoszt és ha igen, akkor hogyan. Az igazság az, hogy önmagában egyik szereplő sem ért volna sokat (esetleg a Wonder Woman), ezért voltunk kíváncsiak a csapatmunkára, a harcra. És ezért utálom én annyira Superman-t. Ő mindegyiküket letudja győzni, még Flash gyorsasága sem okoz neki gondot, így akár egyedül is képes lett volna legyőzni az “Isten tudja kit”.  Ezért feleslegesnek érezhettük a csapatot. Most színészenként vizsgálódjunk, hiszen a film eléggé karakter központú.

Gal Gadot, avagy a csodanő

Hát, nekem továbbra is a kedvenc hősnőm, de nem igazán tetszett ez az új énje. A filmjében azt szerettem nagyon, hogy annyira naiv volt és ragaszkodott az elveihez. Persze nem azt mondom hogy itt is  annak a naiv lánynak  kellett volna lennie, de azért a csapat legértékesebb tagja ő (Superman-t leszámítva). Batman jól mondta, tényleg vezetnie kellett volna. Ezen kívül semmi baj nem volt a karakterrel, a színésznő jól alakított.

A jó öreg Batman-ke, Ben Affleck

Unalmas, ennyit tudok mondani. Egy ponton Diana meg is említi neki, hogy már abba kellene hagynia. Az egyik kedven hősöm volt, sokkal jobban szeretem mint Sman-t, de ebben a filmben a jelenléte annyira lehangoló volt.

Ezra Miller, alias Flash

Na ő az, akiért érdemes volt beülni a filmre. A humor nagyrészt tőle származott és én nem is éreztem erőltetettnek. Meg persze ő, Aquaman szavaival élve “aki a saját lábában is elbotlik”. Újoncként csöppent bele a harcosdiba, emiatt pedig rengeteg jó jelenettel gazdagodott a film.

Jason Momoa (vagy Khal Drogo), Aquaman

Szerintem biztosak lehetünk benne, hogy talán ő a legfeleslegesebb karakter alapjáraton véve, hiszen az Atlanis-iakat nem kellett csatázni hívni, ezért nagyobb jelentősége nincs. Ám a filmben ez egyáltalán nem látszott, ami egy jó dolog. A csatajelenetek nagyon jók voltak és ő is odatette magát. Pozitívan csalódtam a figurában.

A másik meglepetés, Ray Fiser, a Cyborg

Eleinte őt is fölöslegesnek, vagyis inkább kitöltő elemnek gondoltam, de úgy megcsinálták a háttér történetét, hogy csak lestem! Ugye majdnem meghalt, de az apja életben tartotta, persze ennek is ára volt. Cyborg-ként “élt” tovább. Különösen tetszett a Dianaval való beszélgetése. Mindketten a maguk mély gyászát dolgozzák fel, Wonder Woman kicsit belefeledkezett és próbál segíteni Victornak, nehogy ő is így járjon. Ez egy nagyon fontos üzenet. Ettől csapat a csapat, próbálnak segíteni egymáson. A színész arról is nyilatkozott, hogy rengeteg ember ment oda hozzá, és mondta neki, hogy átérzi a helyzetét, mivel a szóban forgó emberek vagy mozgássérültek voltak, vagy más szörnyű helyzetben lévők.

Superman és Luise meg menjen a kriptonra, mert nem kellenek. 

Összességében nem volt egy rossz film. Többet is ki lehetett volna hozni belőle, de bizakodva várom a kibővített verziót, ami majdnem egy órával hosszabb. A következő rész időpontját is kitűzték már, arra is kíváncsi leszek. Nálam egy egy 10/7-es film. Félreértés ne essék, nem azzal a mércével osztályzok, amivel a Once Upon a Time c. sorozatot, ha azzal tenném, minimum 120-as lenne… 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!